Chiński kalendarz

Pamiętacie jak zastanawiałam się i o zgrozo! korzystałam z niektórych alternatywnych metod radzenia sobie z niepłodnością? Pisałam o tym między innymi tutu i tu (klik). Naprotechnologia akurat nam pomogła (wiem, że nie wszystkim pomaga), ale te szamańskie metody... Teraz uśmiecham się na samą myśl o tym, że w ogóle się zdecydowaliśmy.
Kiedy zaszłam w ciążę, koleżanka powiedziała do mnie: "Będziecie mieli dziewczynkę, z chińskiego kalendarza tak wychodzi." Ja oczywiście myśląc, że to jakieś zabobonowe myślenie puściłam to mimo uszu, nie zastanawiając się nad tym, kogo noszę pod sercem. Kiedy ktoś mi mówił- "Wyglądasz pięknie, będziesz miała chłopca!" lu "Zmieniłaś się na buzi- będzie dziewczyna!" odpowiadałam zawsze, że wróżenie zostawiam lekarzowi. Cieszyłam się po prostu, że nam się udało nie myśląc o płci.
Przypomniałam sobie o tej "wróżbie" z chińskiego kalendarza siedząc na fotelu w 12 tygodniu ciąży, kiedy lekarz mi powiedział, że będzie dziewczynka. Kolejny raz jak się spotkałam z koleżanką poprosiłam ją, żeby mi pokazała o co w tym chodzi. Sprawdzałam z moją siostrą, mamą, teściową i koleżanką i praktycznie u wszystkich się sprawdziło.  Podobno kalendarz ten ma ok 90% sprawdzalności, ciekawa jestem, czy komuś jeszcze tutaj się to sprawdzi :) Traktuję to oczywiście z przymrużeniem oka, nie traktuję tego jako wiedzę ostateczną :)

Jak sprawdzić płeć na kalendarzu? Oznaczamy po lewej stronie wiek kobiety w ciąży. Ważne jest, żeby to był wiek skończony jaki dana kobieta miała w chwili poczęcia. Następnie sprawdzamy miesiąc, w którym kobieta zaszła w ciążę. 

Komentarze

 1. U mnie się nie sprawdził. Z kalendarza wychodzi chłopiec a mam śliczną dziewczynkę. :-)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. <3
   Nie ma co się przywiązywać do takich wróżb. My na to bardziej z przymrużeniem oka patrzymy- coś jak wróżby andrzejkowe ;)

   Usuń
 2. Z Laurą się zgadza.
  Teraz z daty transferu nie. Ale jak za datę poczęcia wziąć punkcję, czyli rok wcześniej, to się zgadza. :)

  OdpowiedzUsuń
 3. W przypadku moim (u mojej mamy) sprawdziło się, ale w przypadku mojej siostry już nie - wychodzi, że powinna być chłopcem, chociaż w sumie na początku miała nim być tylko zrobiła rodzicom niespodziankę i okazało się, że urodziła się dziewczynka ;)

  OdpowiedzUsuń
 4. Ja tak trochę nie na temat ;)
  Co u Ciebie kochana, nic nie piszesz... Wszystko ok u maluszka?
  Pozdrowionka :*

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję, że pytasz :) Wszystko dobrze, szykuję na jutro wpis, bo idę do lekarza i za jednym zamachem opiszę wizytę i co u mnie słychać. Ściskam mocno!

   Usuń
  2. Czekam z niecierpliwością na nowy wpis :))

   Usuń
 5. My czekamy na dziewczynkę, a z kalendarza chłopiec, cóż w końcu to tylko coś w rodzaju wróżby i przypuszczenia, jak inne mity i przesądy ciążowe :)

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Będzie mi miło, gdy zostawisz po sobie ślad w postaci komentarza.